Microsoft Teams – щось більше, ніж просто аудіо- та відеодзвінок.
У Teams вчителі можуть одразу почати планувати онлайн-уроки, ділитися матеріалами та створювати завдання. Тим не менш, ми знаємо, що у школі відбувається набагато більше, ніж тільки вищеперераховане. Успіх дистанційного навчання залежить від здатності школи зацікавити, залучати та правильно інформувати всіх.
Для дистанційного навчання також важливо:
- Сприяти повноцінному повсякденному життю в класі.
Публікуйте для учнів корисні посилання на зовнішні ресурси, навчальні програми та додаткову інформацію. Легко надсилайте їм важливі оголошення та сповіщення.
- Залучайте та інформуйте про все батьків.
Надайте доступ до календаря заходів, надсилайте важливі оголошення, тримайте їх у курсі шкільних новин.
- Оптимізувати згуртованість педагогічного складу.
Як і з учнями, вчителям також необхідно ділитися ресурсами зі своїми колегами. Майте на увазі, що таку команду можна налаштувати відповідно до ваших конкретних методологій навчання та співпраці.
- Популяризуйте гуртки та клуби.
Під час дистанційного процесу завжди можна забути про додаткові гуртки та розвиток учня. Обов’язково сприяйте розвитку гуртків та клубів для дітей, залучаючи до співпраці інших колег.
- Створюйте спортивні групи.
На кінець, важливо потурбуватися, щоб спортивні команди та гуртки також мали всі ресурси, необхідні для продовження роботи. Своєчасний обмін інформацією, підтримання мотивації та залученості – все це має вирішальне значення для успіху!
Група для окремих класів/предметів
В першу чергу учні. Підтримувати командний дух у класі нелегко, оскільки всі знаходяться по той бік екрану. Вже налаштований шаблон, який слід використовувати під час створення нових класів, який дозволяє вчителям створювати завдання та їх оцінювати, публікувати конспекти уроків, перевіряти психологічний та емоційний стан учня, а також додавати багато інших функцій. До них належать:
- “Загальний” канал (стандартний, включаючи завдання, журнал та блокнот для класу)
- “Освітній” канал
- Освітні додатки – область для обміну чудовими освітніми додатками з кожним класом, підібраними відповідно до потреб класу.
- Освітні веб-сайти – корисні посилання на рекомендовані онлайн-ресурси та навчальні веб-сайти.
- Відео – поділіться галереєю потрібних відео з класом.
- Канал “Наш клас”.
- Учні – візуальний список усіх учнів у класі.
- Вчителі – аналогічна вкладка, але для кожного класу відображається список своїх викладачів.
- Фотогалерея – місце, де учні та вчителі можуть ділитися фотографіями з рештою класу, об’єднуючи людей, навіть під час дистанційного навчання.
- Соціальна сторінка – стрічка соціальних мереж класу. Ви можете додати канал із Facebook, Instagram, Pinterest або Telegram.
Група для батьків класу/школи
Відтоді, як було створено Microsoft Teams, усі школи потребували можливості запросити батьків приєднатися до групи. Зараз це як ніколи актуально. Teams є ідеальним інструментом для об’єднання батьків+вчителів+адміністрації, щоб вони могли бути в курсі всіх подій. Зауважте, що, батьки не є учасниками навчального процесу, тому вам потрібно буде додати їх як гостей.
- Контакти – дуже важливо для будь-якого учасника навчального процесу знати до кого і як звертатися, з відповідними питаннями та допомогою.
- Привітання від директора – вступне вітальне або інформаційне повідомлення від директора школи.
- Заплановані заходи – календар з усіма запланованими заходами (онлайн або очними), а також батьківськими зборами.
- Сповіщення – вчителі можуть керувати списком сповіщень, щоб наголосити на важливій інформації, яку мають отримати батьки.
- Зона для поширення листівок або оголошень.
Група для вчителів
Покращувати свої професійні навички вчителям легше за підтримки інших колег. Ви можете сприяти цій співпраці, створюючи групи для вчителів у Teams. Вчителі можуть обговорювати діяльність у класі / в групі, ділитися матеріалами, та навіть покращувати практики онлайн-викладання. Централізовано організована цифрова бібліотека матеріалів, створена вчителями для вчителів, з усією інформацією, необхідною для досягнення успіху.
- “Загальний” канал
Список учнів – той самий вигляд, що й у групі класу. Для класів молодшої школи з меншою кількістю вчителів, однієї групи може бути достатньо.
Вчителі – як і попередні
Календар – перегляд глобального календаря, який може об’єднувати події з кількох календарів, включаючи постійні уроки, зустрічі з батьками та багато іншого. Ви можете налаштувати це відповідно до того, як працює ваша школа. - “Заняття”
Матеріали – сукупність документів, доступних для усіх викладачів. На відміну від звичайної вкладки «Файли», де всі документи розташовані в одному місці, ця функція може фільтрувати документи, розташовані в різних каталогах. Таким чином, кожен викладач може ділитися лише тією інформацією, яку він вважає важливою для групи.
Оцінювання та журнал. Як і раніше, усі файли можуть розміщуватися в особистих папках кожного вчителя, і в цьому централізованому розташуванні можна надавати спільний доступ лише до відповідних файлів.
Групи гуртків та клубів
Я впевнений, у кожній школі вони є! Мистецтво, театр, іноземні мови, ЗНО, математика, програмування та багато інших Гуртки є невід’ємною частиною життя кожної школи, навіть під час дистанційного навчання. У багатьох випадках за допомогою Microsoft Teams можна організовувати дану діяльність, ділитися вмістом і планувати зустрічі. Перегляньте запропоновані шаблони груп та їх вміст, щоб зацікавити учнів до гуртків.
- “Загальний” канал
Новини – останні новини гуртку про заняття, нові змагання, нових учасників, заходи тощо.
Учасники – список учнів, які є частиною гуртка/клубу. - Канал змагань
Фотогалерея – галерея для обміну фотографіями зі змагань, різних заходів. Чудовий спосіб підняти груповий дух!
Календар – подбайте про те, щоб усі були в курсі запланованих заходів, будь то особисті чи загальні.
Нагороди – поділіться досягненнями гуртка/клубу в розділі нагород. - Про канал
Пам’ять – список усіх можливих відео для перегляду надихаючого відеоконтенту з минулих заходів.
Корисні посилання – список корисних посилань на сайти з порадами, ідеями, стратегіями тощо.
“Що, де, коли?” – розділ у стилі поширених запитань із відповідями, пов’язаними з клубом або діяльністю.